KUNZER - štartovací zdroj Ultracap CSC 12/800

Kód: E7336
Značka: KUNZER
€320 €266,67 bez DPH
obvykle skladem, expedice do 7 dnů
Možnosti doručenia
Štartovacie napájanie - štartovací prúd 800 A

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompaktný kondenzátorový startbooster KUNZER Ultracap CSC 12/800 umožňuje naštartovanie vozidla prakticky v akýchkoľvek podmienkach, a to kedykoľvek. Stačí, aby Vaša autobatéria neklesla pod napätie 3V. Booster potom stačí pripojiť k batérii, zapnúť a počkať, než sa osadené kondenzátory úplne nabijú. Stav nabitia kondenzátorov je zreteľne indikovaný blikajúcou LED na stupnici 5-14V. Akonáhle LED prestanú blikať a dôjde k súvislému rozsvieteniu stupnice podľa dosiahnutého napätia, je booster úplne pripravený na použitie a je možné otočiť kľúčikom v zapaľovaní a vozidlo naštartovať. Celý proces nabíjania kondenzátorov trvá približne 2 minúty. Booster je vybavený aj funkciou "GLOW" na štartovanie naftových motorov. Vďaka tejto funkcii si booster ponecháva dostatočné napätie ako pre žhavenie, tak aj pre samotné naštartovanie motora.

Jeho obsluha je veľmi jednoduchá a na rozdiel od štandardných batériových boosterov je vďaka absencii rozmernej a ťažkej batérie dosiahnutá veľmi kompaktná veľkosť a nízka váha, takže je možné booster používať aj na cestách. Je dodávaný vrátane príslušenstva na štartovanie vozidiel, ktorých batéria nedosahuje ani 5V - Konektorom na pripojenie do autozapaľovača a nabitie v inom vozidle. Možno dobiť pomocou USB kábla na pripojenie a nabitie z Notebooku, alebo bežného externého záložného zdroja, napr. pre mobilné telefóny (USB kábel nie je súčasťou balenia).

Štandardné batériové boostery je potrebné udržiavať v kondícii pravidelným nabíjaním batérie, aby nedošlo k strate jej kapacity. Pokiaľ je batéria udržovaná a v dobrej kondícii, zvládne max 100-250 nabíjacích cyklov. V prípade UltraCap boostrov povinnosť údržby odpadá. Životnosť kondenzátorov je vysoká, zvládne až 20 000 cyklov.

Zároveň s boosterom už nebudete čakať dlhé hodiny, než sa nabije batéria boostera, keď práve potrebujete naštartovať a odísť. Jednoducho ho pripojíte k batérii, počkáte cca 2 minúty, štartujete a môžete ísť. Povrch je potiahnutý tenkou gumovou vrstvou, ktorá aj v mrazivých podmienkach zaručuje pevný a istý úchop.

Štartovací zdroj je určený na podporu štartovania vozidiel s olovenou štartovacou batériou so zodpovedajúcim napätím vr. vozidiel so systémom Štart-Stop. Neslúži na nabíjanie batérie automobilu.

Obsah balenia:

  • Kondenzátorový startbooster Kunzer Ultracap CSC 12/800
  • 2x kábel s krokosvorkami pre pripojenie k batérii (červený, čierny)
  • 1x kábel pre napájanie z cigaretovej zástrčky automobilu
  • Návod na použitie

Dodatočné parametre

Kategória: KUNZER
Hmotnosť: 2 kg
Model: UltraCap CSC12/800
Napätie (V): 12
Štartovací výkon (A): 800
Štartovacie vodiče: dĺžka 38 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: