Victron Oddeľovač akumulátorov Argo FET 200-3

Kód: E7493
Neohodnotené
€153 €127,50 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Oddeľovač akumulátorov Argo FET 200-3 na súčasné nabíjanie až troch batérií s maximálnym nabíjacím prúdom až 200 A a automatickou detekciou systémov 12/24 V.

Detailné informácie

Podrobný popis

Argo FET oddeľovač slúži na dobíjanie viacerých batérií z jedného alternátora, prípadne z jedného výstupu nabíjačky, bez toho, aby boli batérie vzájomne prepojené.
Zapojenie viacerých batérií s oddeľovačmi Agro FET je tiež obzvlášť bezpečné, vďaka použitiu výkonových FET tranzistorov, ktoré neobsahujú žiadne iskriace spínače.
Sú vhodné na využitie na lodiach, v karavanoch, obytných vozidlách a všade tam, kde je viac batérií a každá napája iný okruh spotrebičov.
Pri použití akumulátorových oddeľovačov Argo FET nie je potrebné zvyšovať výstupné napätie alternátora.
Veľkou výhodou FET oddeľovača oproti diódovým oddeľovačom je jeho zanedbateľný napäťový úbytok. Pokles napätia je pri malých prúdoch nižší ako 0,02V a pri vyšších prúdoch sa zvýši nanajvýš na 0,1V 

Vstup pre nabíjanie alternátorom
Pri bežnom zapojení vo vozidle je alternátor prepojený s kladným pólom batérie priamo káblom. Niektoré alternátory tiež vyžadujú na výstupe B+ jednosmerné napätie, aby začali nabíjať. Zapojením oddeľovača batérií by tak alternátor nemusel fungovať správne.
Oddeľovače Victron Energy majú špeciálny nabíjací vstup, ktorý napája B+ výstup alternátora tak, aby dobíjal podľa potreby aj so zapojeným oddeľovačom.

Dodatočné parametre

Kategória: Balancéry a propojovače
Záruka: 60 mesiacov
Hmotnosť: 1.4 kg
Menovité napätie: 12/24V (automatická detekcia)
Maximální nabíjceí proud: 200A
Maximálny prúd alternátora: 200A
Počet batérií: 3
Pripojenie: skrutky M8
Rozmery (výška x šírka x dĺžka): 65 x 120 x 200 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: