NOVINKA lítiové trakčné batérie od výrobcu SEPLOS

Radi by sme vám predstavili novinku na slovenskom trhu, ktorou sú veľkokapacitné lítiové trakčné batérie od výrobcu SEPLOS. Keď sme v minulom roku zaradili model PUSUNG-S, prvé kusy sa na naše prekvapenie predali tak rýchlo, že sme pre nich ani nestihli nájsť stále miesto v sklade. Ich poprednou konkurenčnou výhodou je nízka cena za kWh kapacity, pritom so zachovaním prvotriednej kvality.

Spoločnosť SEPLOS sa zaoberá vývojom a výrobou batériových úložísk rôzneho rozsahu. Nimi vyrábané batériové články s technológiou LiFePO4 (LFP) patria v súčasnosti k najbezpečnejším medzi mnohými rôznymi druhmi li-ion akumulátorov, čo je zároveň v súlade s hlavnou zásadou spoločnosti: „Safety Above All“ (Bezpečnosť predovšetkým). Samozrejmosťou je aj výroba vlastných, konštrukčne robustných jednotiek BMS (batériový manažment), ktoré sú dôležité pre vzájomnú komunikáciu batérií s ďalšími prístrojmi, napr. striedačmi a taktiež pre dosiahnutie maximálnej možnej životnosti batériových článkov.

V našej ponuke nájdete aktuálne dva modely a súvisiace príslušenstvo. Batérie s takto veľkou kapacitou nájdu v privátnom sektore uplatnenie najčastejšie ako úložisko energie v domácej fotovoltaickej elektrárni. Vnútri sú osadené prizmatickými článkami najvyššej kvality Grade A. Kovová schránka batérie zabezpečuje ich ochranu pred vonkajšími vplyvmi a zároveň zaisťuje stabilitu článkov.

Model PUSUNG-S s energetickou kapacitou 5kWh
Model MASON-280 s energetickou kapacitou 14,3 kWh


Väčší z nich je s hmotnosťou 112 kg už skutočne poriadny „kus železa“ a v letných mesiacoch v prípade dobre dimenzovaných solárnych panelov môže pokryť kompletný denný cyklus spotreby el. energie rodinného domu.