Lítiové trakčné batérie Voltium Energy exkluzívne u nás

Predstavujeme lítiové trakčné batérie Voltium Energy!

Batérie Voltium Energy sú ideálne pre menšie solárne systémy alebo napríklad pre mobilné obchody, stánky alebo karavany, kde je potrebné časté napájanie z batérií. Hoci sa môžu zdať o niečo drahšie ako ekvivalentné olovené akumulátory, ak využijete ich potenciál, sú naopak cenovo výhodnejšie.

Vezmime si ako príklad priemerný olovený trakčný akumulátor AGM s životnosťou približne 400 cyklov a cenou okolo 5 000 Kč (kapacita 100 Ah). Porovnajte to s lítiovou batériou Voltium Energy s rovnakou kapacitou a cenou necelých 20 500 Kč, ale so životnosťou 3 000 až 6 000 cyklov. Jednoducho teda vidíme, že batérie Voltium majú 7 - 15-násobnú životnosť cyklov*, ale cena je "len" približne štvornásobná. A ak vezmeme do úvahy aj to, že bežné olovené akumulátory by sa nemali vybíjať viac ako na 50 %, keď je životnosť Voltium Energy uvádzaná so 100 % hĺbkou cyklu, dostávame sa teoreticky k mnohonásobne lepším hodnotám cyklovania.

A o tom, že nejde o nejaké "no name" lítiové batérie neistej kvality, ale o batérie dôkladne testované a overené holandským výrobcom, svedčí aj 5-ročná záruka výrobcu! Špecialitou je integrované rozhranie Bluetooth, vďaka ktorému môžete sledovať rôzne parametre batérie prostredníctvom aplikácie v telefóne.

V porovnaní s kyselinovými batériami nehrozí únik elektrolytu a plynov z batérie. Vďaka bezpečným článkom LiFePO4 nehrozí ani riziko vznietenia, ktoré je častým problémom. Nízke samovybíjanie znamená, že ak na batériu náhodou zabudnete na šesť mesiacov alebo dlhšie, nemusíte ju hneď vyhodiť, ako to môže byť v prípade olovenej batérie. Sú tiež výrazne ľahšie. To oceníte v lodiach, člnoch alebo obytných automobiloch, kde hmotnosť zohráva dôležitú úlohu. Batérie Voltium Energy sú tiež navrhnuté tak, aby bolo možné prepojiť viac batérií a dosiahnuť tak vyššiu kapacitu alebo napätie.

V našej ponuke nájdete 12V a 24V typy s kapacitami od 9Ah do 200Ah, alebo ako sa bežne uvádza pri lítiových, s energetickou kapacitou od 115Wh do 2560Wh.