Victron Energy Solárna sada 3x 5kVA hybridný menič, 2x regulátor 250/100, Cerbo GX

Kód: E8518
€4.789 €3.990,83 bez DPH
zvyčajne skladom, expedícia do 7 dní
Možnosti doručenia
Zostava komponentov Victron na stavbu hybridnej solárnej elektrárne. 3x 4kW (5kVA) menič, 2x MPPT solárny regulátor 250/100, komunikačná a riadiaca jednotka Cerbo GX

Detailné informácie

Podrobný popis

3x Victron Energy MultiPlus-II 5000VA/70-50, 48V

2x Victron Energy solárny regulátor SmartSolar MPPT 250/100-Tr VE.Can, 12/24/48V, 100A

1x Victron Energy Cerbo GX

Detailné informácie k jednotlivým produktom nájdete pod vyššie uvedenými odkazmi.

Zostava základných komponentov na vytvorenie hybridnej solárnej elektrárne určenej pre 3 fázovú prevádzku. Výkon meničov je dostatočný na pokrytie potrieb bežného rodinného domu (bez priameho vykurovania elektrinou). Pri zvolení vhodnej kapacity batérie a zodpovedajúcemu výkonu fotovoltaického poľa (max. 11,6 kWp) dokáže pokryť prevažnú väčšinu spotreby domu od jari do jesene. Výnimočne pri kombinácii nepriaznivých faktorov (zatiahnuté dni, abnormálna spotreba el. energie,...) môže byť potrebné pokryť časť spotreby zo siete. Tento predpoklad berie do úvahy priemernú spotrebu domácnosti a výkon komponentov v tejto zostave. Vždy je nutné zohľadniť miestne špecifiká výroby energie z panelov a taktiež spotreby.

Táto zostava s centrálnym "mozgom" Cerbo GX prináša perfektné možnosti nastavenia, diaľkovej správy a modularity. Výhodou je tiež plná asymetria, možnosť čisto ostrovnej prevádzky vrátane UPS funkcie alebo nastaviteľná úroveň či zakázanie prietokov energie do verejnej siete. Komponenty Victron Energy sa vyznačujú vynikajúcou spoľahlivosťou, pretože sú na výrobu použité kvalitné súčiastky a je kladený dôraz na precíznosť.

Zostava netvorí samostatne funkčný celok. Jej prepojenie s ďalšími vhodnými komponentmi (solárne panely, batérie, istenie,...) a sprevádzkovanie musí vykonávať iba odborne spôsobilá osoba! Súčasťou zostavy nie je prepojovacia ani napájacia kabeláž.

Dodatočné parametre

Kategória: SOLÁRNE ZOSTAVY AC
Záruka: 60 mesiacov
Hmotnosť: 105 kg
Trvalý výkon meniča/1 fáza: 4000W
Špičkový výkon meniča/1 fáza: max. 9000W
Pre napätie batérie: 48V (51,2V)
Maximálny výkon solárnych panelov na regulátor MPPT: 5800W
Počet balíkov v zásielke: 6

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: