Trakčná batéria Banner Energy Bull 968 01, 230Ah, 12V (96801)

Kód: E5533
Neohodnotené
Značka: BANNER
€322,30 €268,58 bez DPH
Skladom (6 ks)
Možnosti doručenia
Zaplavená trakčná batéria Banner. Batérie skladom odosielame do 24h

Detailné informácie

Podrobný popis

Banner ENERGY BULL - trakčné batérie založené na báze konvenčných zaplavených akumulátorov, ktoré poznáme z bežnej prevádzky - napríklad autobatérie. Batérie majú tiež rovnaký tvar a sú ukončené rovnakými kontakty s priemerom 19,5 mm (pravý pól) a 17,9 mm (ľavý pól). Hlavným rozdielom je však použitá technológia pri výrobe olovených elektród vnútri článkov. Oproti klasickým štartovacím batériám majú trakčné batérie zosilnené mriežky elektród, čím sa docieli vyššej odolnosti pri opakovanom, tzv. Cyklickom vybíjaní.

Batérie radu BANNER ENERGY BULL sú bezúdržbové * batérie, kde odpadá nutnosť doplňovanie destilovanej vody v priebehu životnosti batérie. Avšak tieto batérie majú otváracie zátky, v prípade potřeby je možno doplniť destilovanú vodu. Trakčné batérie, vďaka svojej cyklické odolnosti, vydrží oproti bežným autobateriím väčšiu záťaž a tiež dlhšiu dobu v prevádzke. Životnosť trakčných batérií Banner ENERGY BULL je zhruba 300 cyklov pri vybíjaní na 50% DOD (depth of discharge = hĺbka vybitie). Klasické štartovacie autobatérie majú zhruba 80 - 100 cyklov.

BANNER ENERGY BULL sú teda batérie vhodné pre menej náročné aplikácie, kde sa neprekročí zhruba 50 cyklov za rok.

* Akumulátory sú bezúdržbové z hľadiska nutnosti kontroly úbytku vody z elektrolytu a poťažmo doplňovanie destilovanej vody. Nutnosť kontroly odpadá v prípade dodržania bežných prevádzkových podmienok. To znamená, že batéria bude používaná na tzv. rekreačné účely a nie v priemyselnej prevádzke. Druhým predpokladom je používanie odporúčaných automatických nabíjačov (na trhu prakticky 95% všetkých dostupných), ktoré zabraňujú prebíjanie včasným samočinným prepnutím do udržiavacieho režimu v okamihu plného nabitia batérie.

Dodatočné parametre

Kategória: BANNER
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 57 kg
krátký kód: 968 01
kapacita Ah/20hod: 230
napätie (V): 12
dĺžka (mm): 517
šírka (mm): 273
výška (mm): 240
umiestnenie kontaktov: 3, oba póly vľavo
typ kontaktu: 1, (plus priemer 19,5, mínus priemer 17,9)
typ uchytenia: B00
typ: bezúdržbový * za predpokladu dodržania bežných prevádzkových podmienok
špeciálne vlastnosti: odolnosť proti vibráciám, nízka spotreba vody
pripravený na použitie: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: