Lítiové trakčné batérie GOOWEI ENERGY

S potešením uvádzame na trh trakčnú batériu LiFePO4 za skvelú cenu! 

Sme radi, že sa nám spolu s Goowei Energy podarilo uviesť na trh lítiové trakčné batérie, ktoré doslova prelomili zaužívanú predstavu, že tento typ batérií má zvyčajne veľmi vysokú obstarávaciu cenu. V tomto článku sa dozviete, prečo by ste o nich mali uvažovať, ak máte karavan, loď alebo dokonca menší fotovoltický systém.

Lítiové batérie nevyhadzujte

Nanešťastie, lítiové batérie mali v minulosti nie príliš lichotivú povesť, a preto sú pre niektorých tak trochu strašiakom. Ale nie je Li-ion ako Li-ion (všeobecný názov pre skupinu batérií na báze lítia, ktoré obsahujú rôzne prímesi). V skutočnosti je zásadný rozdiel v chemickom zložení vo vnútri článkov. Existujú niektoré typy, ktoré pri poškodení môžu skutočne reagovať prudkým vznietením. Vývoj však napreduje. V súčasnosti rozšírené články LiFePO4 sa môžu pri poškodení nafúknuť, prípadne to môže byť sprevádzané únikom dymu. Rozhodne však nejde o horenie alebo výbuch. Požiare spôsobené modernými lítiovými batériami sú skôr spôsobené nesprávnou inštaláciou, poruchou alebo zlyhaním iného komponentu v elektrickom obvode. Lítiové batérie môžu vyvíjať veľmi vysoké prúdy. Tieto prúdy potom môžu spôsobiť nadmerné zahrievanie nedostatočne dimenzovaných častí obvodu. Okrem toho sú kvalitné batérie (nielen) na hobby použitie vybavené tzv. systémom BMS, ktorý je zvyčajne navrhnutý tak, aby udržiaval články batérie v čo najlepšom stave. Zabraňuje tiež vzniku rôznych nežiaducich stavov, ako je prebíjanie, príliš hlboké vybitie atď.

Čím sú batérie GOOWEI ENERGY série CNLFP také zaujímavé v porovnaní s konkurenciou?

Cieľom spoločnosti Goowei Energy je prinášať na trh výrobky s overenou kvalitou za prijateľnú cenu. Na dosiahnutie tohto cieľa musíme využiť naše dlhoročné skúsenosti v oblasti elektrochemického napájania, ako aj dobré obchodné vzťahy. Tieto nové batérie pochádzajú z továrne výrobcu, ktorý vyvíja a vyrába batérie už viac ako 25 rokov.

Slušná cena v porovnaní s konkurenčnými výrobkami, bezpečná technológia a vysoká cyklická životnosť v kombinácii s dobre známymi výhodami lítiových batérií by azda každého mali prinútiť zamyslieť sa nad výmenou olovených batérií, ktoré doteraz používal, za lítiové batérie. Ak vás napríklad trápi vysoká hmotnosť olovených akumulátorov, túto komplikáciu teraz môžete vyriešiť jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vďaka nízkej cene Goowei Energy CNLFP. Nezabúdajte však, že ani tieto batérie nie sú žiadnym zázrakom a rovnako ako ostatné lítiové batérie ich nemožno nabíjať v zmrazenom stave ani ich ponechať dlhší čas v úplne vybitom stave.

Zastúpené sú modely s kapacitou od 10 Ah (128 Wh) do 250 Ah (3200 Wh) väčšinou v 12,8 V a niektorých 25,6 V verziách.

Životnosť cyklu je minimálne 2000 cyklov pri 100 % DOD.

Pri 50 % hĺbke vybitia sa uvádza životnosť 4500 cyklov.

 

To znamená, že kapacita by nemala byť nižšia ako 70 % menovitej kapacity po stanovenom počte cyklov.

Elektronika batérií bola testovaná v nezávislom laboratóriu, aby bolo možné certifikovať batérie GOOWEI ENERGY v súlade s elektromagnetickou kompatibilitou podľa európskych smerníc. Kompletný sortiment si môžete pozrieť tu.

Ak si nie ste istí, či sú tieto batérie vhodné na vaše použitie, kontaktujte nás a my vám radi poradíme.