Voľnočasové solárne sety

Voľnočasové solárne sety

Okrem fotovoltaiky, ktorú poznáme z polí plných solárnych panelov alebo rodinných domov, ktoré majú na streche niekoľko väčších panelov, sa v tzv. ostrovnom prevedení používa aj napríklad pre rekreačné objekty či vozidlá.

Dnes už si väčšina z nás len ťažko predstaví dlhšiu rekreáciu bez elektrickej energie. Čo si budeme rozprávať, po celodennej aktivite si večer budeme potrebovať dobiť telefón, pustiť si možno nejaký film alebo seriál ak nemu si dať vychladené pivo z chladničky. To je v miestach bez dostupnosti rozvodnej siete vďaka solárnym zostavám (setom) jednoduchšie, než kedykoľvek predtým. Už nepotrebujete hlučnú dymiacu elektrocentrálu alebo so sebou voziť obrovské batérie. Stačí menšie, ktoré priebežne dobíjate slnkom.

Sety batérie 33/75/100 Ah a panelu 115Wp

Z našej ponuky sú na inštaláciu a sprevádzkovanie najjednoduchšie sety smart batérií Goowei Energy OTD so solárnym panelom Victron Energy 115Wp. K dispozícii sú 3 varianty podľa kapacity batérie. Cyklická životnosť použitých batérií dosahuje až 800 cyklov (pri vybíjaní 50% D.O.D. a teplote 20 - 25 ° C).

Sety batérií 24 - 100 Ah s panelmi 45 - 175Wp

Pre tých, ktorí požadujú sofistikovanejší systém sme vytvorili sety s rôzne výkonnými solárnymi panelmi a rôzne veľkými batériami, ktoré sa tiež líšia použitou technológiou a teda aj rôznou cyklickou životnosťou. Možno vyberať z cenovo dostupnejších variantov so zaplavenými trakčnými batériami Banner a variantmi s odolnejšími batériami AGM od výrobcov Goowei Energy, Ultracell a Ecobat. Všetky tieto sety obsahujú kvalitné panely a solárne regulátory od renomovaného holandského výrobcu Victron Energy. Aby pre vás bol výber vhodnej zostavy jednoduchší, nájdete v popise každého setu orientačnú výrobu elektrickej energie použitého panelu.
Všetky spomínané sety pracujú s napätím 12V. Rovnako je u niektorých k dispozícii USB konektor napríklad na dobíjanie mobilného telefónu.

Akonáhle ale budete chcieť pripojiť spotrebiče vyžadujúce 230V, nezaobídete sa bez meniča napätia, ktorý stačí jednoducho pripojiť na svorky batérie v zostave. Tu je kompletná ponuka meničov na našom e-shope.

Na montáž napríklad na karavan je potrebné aj nejaké to príslušenstvo, ponuku si môžete pozrieť tu.

Pamätajte prosím, že ktorýkoľvek z týchto setov by mala zapájať iba odborne spôsobilá osoba!