Trakčná (GEL) batéria GOOWEI ENERGY OTD75, 75Ah, 12V

Kód: E7305
Značka: Goowei Energy
€166,30 €138,58 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Kvalitné akumulátory špeciálne navrhnuté pre hlboké vybíjanie a opakované cyklické namáhanie s displejom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nová generácia HIGH TECH akumulátorov GOOWEI ENERGY rad OTD-DEEP CYCLE.
Gélové akumulátory značky GOOWEI ENERGY rad OTD-DEEP CYCLE sú privátnou značkou našej spoločnosti. Na základe dlhoročných skúseností v oblasti akumulátorov sme v spolupráci s výrobcom kládli dôraz na vysokú akostnú kvalitu použitých materiálov (čistosti olova), dlhú cyklickú životnosť (extra silné mriežky článkov) a maximálnu spoľahlivosť a bezpečnosť akumulátorov v prevádzke. Ide o uzavreté olovené akumulátory v prevedení VRLA. Technológia hybridný GEL = elektrolyt je stuženie v hybridnom gélu (kombinácia s AGM), a tým je pevne viazaný v útrobách článkov, čím je vylúčený jeho únik. Extra silná mriežka článkov zaisťuje vysokú cyklickú odolnosť, čo tieto akumulátory predurčuje pre aplikácie, kde dochádza k častému a hlbokému vybíjanie - cyklovanie. Vďaka dlhodobému kontraktu a priamemu dovozu zo zákazkovej výroby sú tieto kvalitné akumulátory dostupné za veľmi priaznivé ceny!

GOOWEI ENERGY rad OTD-DEEP CYCLE predstavuje novú generáciu trakčných akumulátorov ako nezávislý zdroj energie pre Vaše spotrebiče! Ideálne všade tam, kde nie je k dispozícii stály zdroj energie. Na chatách a chalupách, v karavanoch či obytných vozoch, na lodiach i na houseboatu alebo napríklad na dlhé kempovanie. Veľmi vhodné sú však aj ako zdroj energie pre elektromotory. U GOOWEI ENERGY radu OTD-DEEP CYCLE budete mať vždy energiu akumulátora pod kontrolou! Akumulátor je vybavený displejom, ktorý sa na 30s aktivuje stlačením tlačidla a zobrazí Vám aktuálne napätie batérie a orientačnú informáciu o zostatkovej kapacite. Systém ďalej disponuje funkciami, ktoré upozorňujú na hlboké vybitie akumulátora a na nutnosť jeho dobitia. Upozorneni budete takisto na abnormálne vysokú teplotu akumulátora alebo na vysoke nabíjacie napätie. Rešpektovaním kontrolných funkcií systému môžete výrazne prispieť k dosiahnutiu optimálnej životnosti akumulátora.

Pre čo najjednoduchší spôsob využitia energie sú priamo vo veku akumulátora zabudované štyri výstupné porty: 1x USB (2A) a 3x univerzálne porty S1 (1A), S2 (1A), S3 (5A). Systém je tiež vybavený vstupným portom pre jednoduché pripojenie solárneho panelu (max. 18V) alebo nabíjačky. Možno tak ľahko zaistiť trvalé dobíjanie akumulátora a súčasne z neho odoberať energiu pre Vaše spotrebiče. Súčasťou akumulátora sú redukčné káble ako pre vstupný port, tak i pre porty výstupné, ktoré Vám zaistí veľmi jednoduché pripojenie potrebných zariadení.

Každý akumulátor GOOWEI ENERGY radu OTD-DEEP CYCLE obsahuje ampulky s nariedeným elektrolytom o hustote 1.05 - 1,10 g / ml, ktoré sú uložené vo veku akumulátora a slúži na predĺženie životnosti akumulátora. Pri náročnej prevádzke (časté a hlboké vybíjanie) dochádza aj u bezúdržbových akumulátorov postupne k úbytku elektrolytu (destilovaná voda sa čiastočne odparuje a síra sa pozvoľna usadzuje v mriežkových doskách článkov = sulfatácia). Výrobca týmto inovatívnym spôsobom navyšuje úžitkovú hodnotu akumulátora. Odporúča sa zhruba po 100 cykloch alebo po 18 mesiacoch prevádzky doplniť tento nariedený elektrolyt do všetkých článkov akumulátora, čím sa reálne predĺži jeho životnosť zhruba o 15 až 30 %. Doplnenie zriedeného elektrolytu nie je nutnosťou, je len pridanou hodnotou slúžiaci k predĺženiu životnosti akumulátora. Tento jednorazový krok nijako neovplyvňuje bezúdržbovosť akumulátora. Pri doplňovaní zriedeného elektrolytu je nutné dodržiavať bezpečnostné pokyny, viď návod na použitie.

vlastnosti:
• hybridný GEL = elektrolyt je viazaný v hybridnom gélu (kombinácia s AGM)
• vyššie maximálne vybíjací prúdy
• absolútne bezúdržbové (z hľadiska doplňovanie destilovanej vody)
• oveľa dlhšia cyklická životnosť ako konvenčné zaplavenej batérie
• pri cyklickom prevádzke nabíjacie napätie 14.5 - 14.9V pri teplote 25 ° C
• pri prevádzke záložného zdroja nabíjacie napätie 13.6 - 13.8V pri teplote 25 ° C
• odolnosť proti hlbokému vybíjaniu (max. 80% D.O.D.)
• otrasuvzdorné - vibration-proof
• nerozlitelný blok - leak-proof, akumulátor môže trvalo pracovať pod uhlom sklonu až 90 ° odporúčaná pracovná poloha je však klasicky s kontakty hore, v polohe na boku hrozí zvýšené nebezpečenstvo poškodenia dipleja a kontaktov
• nejedná sa o nebezpečný produkt kategórie FAA a IATA

Cyklická životnosť: až 800 cyklov / 50% D.O.D. pri 20 - 25 ° C
Optimálna životnosť v režime "STAND BY": 10rokov a viac pri 20 - 25 ° C
Pre dosiahnutie optimálnej životnosti akumulátora v cyklickej prevádzke je potrebné rešpektovať maximálnu povolenú hĺbku vybíjania 80% D.O.D. špecifikovanú normou STN EN61044.

Akumulátory GOOWEI ENERGY radu OTD-DEEP CYCLE sú určené predovšetkým pre nasledujúce aplikácie:
• OBYTNÉ VOZIDLÁ (karavany, prívesy, externé zdroje napájania)
• LODE, ČLNY, PLACHETNICE (pre elektromotor i pre napájanie spotrebičov na palube)
• SOLÁRNE ZARIADENIE (cyklické nabíjanie a vybíjanie - kumulácia slnečnej energie)
• MOBILNÉ SYSTÉMY RIADENIE DOPRAVY, semafory, VÝSTRAŽNÉ ZNAČENIE
• napájanie elektromotora (golfové vozíky, rybárske člny, a ďalšie)
• napájanie elektromotorov pre elektrobicykle, elektroskútre atď.
• hračky, detské skútre - jazdné vozidlá, detské minimotorky
• možné použiť aj pre invalidné vozíky alebo vysokozáťažové či priemyselné aplikácie, avšak životnosť akumulátora je kratšia ako u akumulátora na tieto účely navrhnutým výrobcom

Pre aplikácie, kde sú akumulátory zapojené do sériového zapojenia, odporúčame zaradiť ochranný prvok - balancer, ktorý zaistí rovnováhu napätie medzi jednotlivými akumulátory. Zaradením tohto prvku predchádzate poškodeniu akumulátora a zároveň predlžujete ich životnosť!

Nákupom akumulátora GOOWEI ENERGY rad OTD-DEEP CYCLE získavate bezplatný servis na celú dobu jeho životnosti (napr. Desulfatácia, oživenie, zistenie zostatkovej kapacity atď.)

Dodatočné parametre

Kategória: rada OTD
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 23 kg
kapacita Ah (10H): 75
napätie (V): 12
dĺžka (mm): 260
šírka (mm): 168
výška (mm): 219
výška s konektormi (mm): 219
závit kontaktov: M6
typ kontaktov: T1
technologie: VRLA / GEL
stav: nabitá
pripravený na použitie: ÁNO

GOOWEI ENERGY produktové video baterie OTD

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: