Set trakčné batérie Banner Energy Bull 96801 (12V-230Ah) + nabíjačka FST ABC-1220D (12V-20A)

Kód: E7826
Neohodnotené
Značka: BANNER
€393 €327,50 bez DPH
Skladom
Zvýhodnená ponuka trakčnej batérie a nabíjačky

Detailné informácie

Podrobný popis

Detaily k batérii ZDE.

Banner ENERGY BULL - trakčné batérie založené na báze konvenčných zaplavených akumulátorov, ktoré poznáme z bežnej prevádzky - napríklad autobatérie. Batérie majú tiež rovnaký tvar a sú ukončené rovnakými kontakty s priemerom 19,5 mm (pravý pól) a 17,9 mm (ľavý pól). Hlavným rozdielom je však použitá technológia pri výrobe olovených elektród vnútri článkov. Oproti klasickým štartovacím batériám majú trakčné batérie zosilnené mriežky elektród, čím sa docieli vyššej odolnosti pri opakovanom, tzv. Cyklickom vybíjaní.

Batérie radu BANNER ENERGY BULLbezúdržbové * batérie, kde odpadá nutnosť doplňovanie destilovanej vody v priebehu životnosti batérie. Avšak tieto batérie majú otváracie zátky, v prípade potřeby je možno doplniť destilovanú vodu. Trakčné batérie, vďaka svojej cyklické odolnosti, vydrží oproti bežným autobateriím väčšiu záťaž a tiež dlhšiu dobu v prevádzke. Životnosť trakčných batérií Banner ENERGY BULL je zhruba 300 cyklov pri vybíjaní na 50% DOD (depth of discharge = hĺbka vybitie). Klasické štartovacie autobatérie majú zhruba 80 - 100 cyklov.

BANNER ENERGY BULL sú teda batérie vhodné pre menej náročné aplikácie, kde sa neprekročí zhruba 50 cyklov za rok.

* Akumulátory sú bezúdržbové z hľadiska nutnosti kontroly úbytku vody z elektrolytu a poťažmo doplňovanie destilovanej vody. Nutnosť kontroly odpadá v prípade dodržania bežných prevádzkových podmienok. To znamená, že batéria bude používaná na tzv. rekreačné účely a nie v priemyselnej prevádzke. Druhým predpokladom je používanie odporúčaných automatických nabíjačov (na trhu prakticky 95% všetkých dostupných), ktoré zabraňujú prebíjanie včasným samočinným prepnutím do udržiavacieho režimu v okamihu plného nabitia batérie.

Nabíječka FST ABC-1220D, 12V, 20A • prístroj je určený na nabíjanie olovených akumulátorov všetkých druhov (zaplavenej - údržbové aj bezúdržbové, AGM, GEL a pre všetky účely: autobatérie, motobatérie, trakčné aj staničné batérie)
• digitálny ukazovateľ napätia a prúdu a ďalších hodnôt
• plášť (telo) nabíjača je vyrobený z masívneho lešteného hliníka
• vybavená vetrákom pre lepšie chladenie
• ochrana proti preťaženiu
• ochrana proti skratu
• krokosvorky pre pripojenie k batérii
• nabíječkou ABC-1220D je vhodné nabíjať akumulátory v rozsahu od 45Ah až po 400Ah.
• prístroj disponuje pokročilými funkciami jako je časovačov a přednabíjení (viď návod na obsluhu)

Nabíjačka je určená na nabíjanie olovených akumulátorov bězných druhov (zaplavené - údržbové, zaplavené - bezúdržbové, AGM - bezúdržbové so zasáknutým elektrolytom a pre všetky účely:
autobatérie, motobatérie, trakčné aj staničné (záložné) batérie. Nie je konštruovaná na nabíjanie iných ako olovených akumulátorov.

Ochrana
Prístroj je vybavený elektronickými ochrannými prvkami:
Proti skratu - ak dôjde k náhodnému spojenie oboch svoriek na výstupných kábloch, nabíjač sa automaticky vypne.
Proti otočenie polarity – ak užívateľ zapojí k akumulátoru svorky nesprávne, teda otočí polaritu, kladnú svorku na záporný pól a zápornú na kladný, nabíjač sa automaticky vypne.
Proti preťaženiu - ak je nabíjač prevádzkovaný v náročných podmienkach, môže dôjsť k jeho preťaženiu, v takom prípade sa automaticky vypne a prestane dodávať elektrickú energiu.

Dodatočné parametre

Kategória: VÝHODNÉ SETY
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 59 kg
kapacita Ah (20H): 230
napätie (V): 12
kód trakčné batérie: E5533
kód nabíjačky: E5208
typ batérie: bezúdržbový WET

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: